نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irاعزام ۳۳۰ دانش‌آموز دختر شهرستان دماوند به مناطق جنگی جنوب کشور

صبح امروز نخستین کاروان راهیان نور دانش‌آموزی شهرستان دماوند با هشت دستگاه اتوبوس راهی مناطق جنگی جنوب کشور شدند.

در مراسم بدرقه این کاروان، معاون فرماندار دماوند، فرمانده و نماینده دفتر ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج دماوند، رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند، دادستان انقلاب و عمومی شهرستان دماوند، رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آبسرد و … حضور داشتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تدابیر و تمهیدات اعزام نخستین کاروان راهیان نور دانش‌آموزی شهرستان دماوند با شرکت ۳۳۰ دانش‌آموز دختر پایه دهم اتخاذ شده است.

روح‌الله عرب با بیان اینکه هشت دستگاه اتوبوس از شهرستان دماوند به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام شد، افزود: دانش‌آموزان در این سفر، با سیره امام راحل، شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان دختر شهرستان دماوند در سفر معنوی به سرزمین نور متوجه خواهند شد که امنیت و آرامش امروز جامعه ما با ایستادگی و چه ارزش‌هایی حاصل شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند با اشاره به اینکه دانش‌آموزان در راهیان نور بار دیگر با امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند کرد، تصریح کرد: در طول این سفر، دانش‌آموزان دماوند از مناطق عملیاتی شلمچه، فتح المبین، یادمان هویزه و اروندکنار بازدید می‌کنند.

عرب بیان کرد: علاوه بر بازدید از مناطق عملیاتی، برنامه‌های متنوع فرهنگی برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است که در این سفر، هشت طلبه خواهر، هشت راوی دوران دفاع مقدس و نمایندگان سپاه در اتوبوس‌ها حضور دارند.

اردوی راهیان نور دانش‌آموزان دختر شهرستان دماوند چهار روزه است که در روز یکشنبه هفته آینده باز می‌گردند.جمعه, 23 آذر 1397  10:51 ق.ظ