نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irرتبه نخست دماوند در طرح روستا عشایر استان تهران/ نرخ بیکاری در دماوند ۸ درصد است/ مصوبات سفر وزیر کار به دماوند انجام شد

پروانه رضایی روز پنجشنبه در سفر به شهرستان دماوند و بازدید از سالن ورزشی کارگران شرق استان تهران و شرکت تکاب اتصال دماوند اظهار داشت: امروز در این سفر موضوعاتی همچون تعاونی‌ها، تسهیلات مربوط به اشتغال و مشاغل خانگی و همچنین ساماندهی سالن ورزشی کارگران صورت گرفت.

وی افزود: در شهرستان دماوند شاهد توسعه و پیشرفت هستیم و می توان با همکاری که تعامل با مسئولان برخی مشکلات را برطرف کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان تهران در خصوص وضعیت اتباع در سطح استان تهران، گفت: در حال حاضر ۱۲۰ هزار نفر اتباع در استان مجوز دارند و با توجه به شرایط اقتصادی موجود، در حال خروج از کشور هستند.

رضایی در خصوص مسائل مربوط به اشتغال در شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: در حوزه بسته اشتغال در ستاد اقتصاد مقاومتی عملکرد شهرستان دماوند نسبت به دیگر شهرستان ها مناسب بوده است.

وی گفت: ۱۱۲ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان در طرح روستا عشایر صورت گرفته که از این تعداد ۸۶ مورد قرارداد منعقد و ۸۵ مورد پرداخت شده است که شهرستان دماوند در سطح استان در رتبه اول قرار دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان تهران با تاکید بر اینکه ۵۶۶ میلیارد تومان طرح در سطح استان به بانک ها معرفی شده است، اضافه کرد: ۲۷۲ میلیارد تومان اعتبار در خصوص طرح روستا عشایر اختصاص یافته که تاکنون ۱۱۴ میلیارد تومان پرداخت شده است.

رضایی در خصوص تسهیلات پرداختی در حوزه مشاغل خانگی عنوان کرد: در سطح استان ۴۸ میلیارد تومان در حوزه مشاغل خانگی اعتبار اختصاص پیدا کرده که ۲۲ میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده است و از این حیث در کشور در رتبه اول قرار داریم و در شهرستان دماوند نیز ۴۴ درصد طرح های مشاغل خانگی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در شهرستان دماوند ۸ درصد و در استان ۱۱ درصد است اضافه کرد: تمام مصوبات سفر وزیر کار به دماوند انجام شده که از جمله اقدامات خوب صورت گرفت در این زمینه را می توان به صدور مجوز کاریابی و واگذاری امور اتباع به شهرستان دماوند اشاره کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم مغفول ماندن تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۷ است بیان کرد: بیش از ۶ نهاد که در تبصره ۱۸ نام برده شده در کارگروه اشتغال حضور ندارند و هیچ گونه اقدامی در خصوص نوسازی بافت فرسوده و حمل و نقل صورت نگرفته است.

انتهای پیام/سه شنبه, 18 دسامبر 2018  10:52 ق.ظ